Zima v Praze

A chce se mi dodat - snad už to byla taková tečka za zimou a alespoň v Praze už bude od sněhu pokoj. Začalo sněžit už v pátek 22.2. a sněžilo a sněžilo a sněžilo, sice zlehka ale vytrvale. V pátek jsem se ještě vrátil z práce na kole. Původně jsem nečekal že bych se tuto zimu v Praze na běžky ještě postavil ale v sobotu už to vypadalo velice nadějně, ale byly nějaké společenské povinnosti. Protože předpověď slibovala sněžení až do neděle nebylo co ztratit a v neděli ráno jsem vyrazil. Podmínky byly řekl bych ideální a běžky jsem nasadil hned na chodníku - a sundal je až v Radotíně, dalo se jet na lyžích i prostředkem silnice, auto nikde žádné, stejně by ráno těžko projelo.

       

U Barandovského mostu jsem podle stop poznal že tu nejsem první - přede mnou už jel někdo na kole!!! Ale podle stop jsem mu nezáviděl, bylo vidět že co chvíli skončil smykem a asi musel víc tlačit než jet. Ale klobouk dolů. Na mostě byla na chodníku docela závěj a ještě tu byl nahrnutý sníh ze silnice tak to byl problém i na běžkách. Tady by to asi chtělo spíše sněžnice. Ale za mostem na břehu Vltavy už to byla pohoda, dokonce již tu někdo šel přede mnou na běžkách tak byla i stopa. Pak celkem snadná cesta do Radotína, podle kola vím že je to asi 10 km a tak již před poledne jsem byl v Radotíně.

   

Tady jsem spoléhal na bufet U Ondřeje a nezklamal (i když kuchyně trochu ano - dříve zde byl větší výběr) ale na oběd to stačilo. Odpoledne jsem vyrazil po druhém břehu Berounky zpět, dokonce se ukázalo modré nebe a slunce a teplota začala stoupat (ale kvalita sněhu začala klesta). Berounku jsem překonal na zavěšené lávce pod dálničním mostem a pak už stejnou cestou zpět. Pořád to na běžkách šlo ale sníh už mizel před očima.

   

Po překonání Barandovského mostu jsem už běžky sundal, tady už byla na cestách a chodnících vesměs břečka. Domů jsem dorazil uondán k večeru a jak jsem předpokládal druhý den jsem nemohl téměř chodit. Prostě na kole mi 150km nevadí a na běžkách jsem po 20km kaput. Tak běžky zase za rok a teď raději zase to kolo.

Zpátky