3000

Nejedná se o zkomolení názvu poměrně nového filmu na motivy bitvy u Thermopyl, ale první kulatější mezník mého nového kola. Ano, ano, to to letí. Od září 2008 kdy bylo kolo pořízeno a vynuloval jsem cyklocomputer, který na předchozím kole vyšplhal až na 67 000 km (s jinde popsaným problémem na 64 000) jsem se už opět dostal na myslím pěkných 3000 km.

Stalo se to 21.3.2009 - tedy první jarní den - a to je takové pěkné symbolické. Možná by to mohl být vhodný čas k malé rekapitulaci. S kolem jsem zatím vcelku spokojen a nebyla žádná větší závada. Kolo prožilo i první zimu v provozu - a že ta letošní za to tedy docela stále, už jsme takovým zimám úplně odvykli.

Co bylo doposud vyměněno:

-řetěz, brzdové špalíky, průběžně duše, protože jsem celkem již píchl asi sedmkrát (resp. mám jednu navíc a průběžně lepím)

-nyní jsem taky vyměnil i zadní plášť, protože by se za chvíli mohlo objevit plátno. Vůbec pláště jsou asi nejslabším místem kola - alespoň z pohledu počtu defektů. Pláště jsou lehké tenké s jemným vzorkem, ale stačí i ostřejší kamínek k defektu. Naopak příjemně překvapily na sněhu, kolo se nebořilo a drželo stopu. To je asi dáno šířkou - 2 palce.

-kolo bylo také nedávno v servisu, nechal jsem odborně servisovat přední odpruženou vidlici. Bylo to znát - vidlice poté chodí mnohem lehčeji, ale vzhledem k ceně se o to příště pokusím sám. Vidlice je celkově stejně stále příliš tvrdá a to by se dalo řešit pouze výměnou pružiny za měkčí, tak se uvidí. Také mi odstranili praskání, které mne trápilo již několik měsíců a prý souviselo s vůlí v hlavě řízení.

Tolik asi telegraficky a zpátky