Schwalbe 6k

V roce 2014 na jaře jsme se mimo jiné zmínili že jsme přezuli na pláště Schwalbe Huricane 26x2.0, kolo tehdy slavilo pěkných 36 000 km. Nyní se blíží další mezník - 42 000 km na displeji a tak je možná na místě určitá rekapitulace. Hned úvodem - Schwalbe překonal očekávání, vpředu jsem sned neměl jediný defekt a vzadu za celý rok asi 3. Přední plášť je úplně v pohodě, zadní je po skoro 6000 km trochu ojetý ale stále by ještě šel používat. Protože původní vzorek je dost hladký opotřebení se na něm nějak zásadně neprojevuje. Pro ilustraci přikládám foto zadního pláště po skoro 6000 km a pro srovnání vzorek úplně nového pláště.

1_stary_.JPG     2_novy_.JPG

A jak Schwalbe jezdí? Jezdí se na něm dobře, na silnici bez chyby (i když v prosinci jsem sebou jednou praštil ale to byla hrubá jezdecká chyba za deště), v terénu je to slabší a zejméne v bahně je skoro lepší někdy tlačit. Ale většinou se pohybuji na asfaltu tak mne to netrápí. Takže Dokola jednoznačně doporučuje Schwalbe! Cenový rozdíl proti předešlým Panaracer Silk Road není významný. A skoro bych se odvážil tvrdit že vyšší cena se vrátí na úspoře na nespotřebovaném lepení. A fakt na těch pláštích něco je, jen aby jim to vydrželo a nezačali to mrvit někde v Číně. A proč jsem se o tom tak najednou rozepsal? Přes všechno vychvalování jsem vyměnil zadní plášť za nový, ale spíše preventivně. Poslední defekt byl trochu záhada. V pečlivě lokalizovaném místě na plášti ani stopa po nějakém porušení, zvenku prostě hladká neporušená plocha. Ale uvnitř bylo něco cítit, po chvíli prohmatáváni to však zmizelo. Kolega cyklista se přiznal, že se s něčím podobným kdysi také setkal a že možnou příčinou bylo asi prasklé vlákno v těle pláště, které svým koncem prodřelo duši. Než zahajovat nějaký výzkumný program plášť jsem vyměnil, najeto už měl a můžu to brát už jako takovou předzvěst jarních prací.

Co dodat? Letošní zima alespoň v Praze zatím prakticky žádná nebyla, párkrát poprašek sněhu  a občas lehce pod nulou. Ani s náledím zatím žádný problém nebyl a tak se jezdí vesele pořád. Snad už to tak vydrží, kdo chce lyžovat nechť jede na hory a tady dole bychom se bez sněhu už obešli. 8.1.2015 kolo mělo zase kulaté výročí tak alespoň dodatečně fotečka:

3_zacatek_roku_.JPG

Co se týče noroční vyjížďky tak žádná nebyla, inu už asi lenivím. Ale jinak se jezdí prakticky každý den. Bude to chtít zase jarní generálku.

Tak zase zpátky Dokola